ПОЧЕТНА СВЕТ Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

114

Голем пожар избувна рано утринава во населбата „Бангладеш“ кај Нови Сад.

Засега не се знае дали има повредени.

Според првите информации, голем дел од населбата е во пламен.

Противпожарните екипи се на терен.

ПретходнаПолицијата трагаше по телото на Данка на неколку метри од местото на кое ќе биде закопан братот на убиецот
СледнаСлава му: Почина Дашмир Беари селекторот на македонската репрезентација до 17 години