ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА НАЈНОВО: Пронајдена Македонката која беше исчезната – ова се деталите

НАЈНОВО: Пронајдена Македонката која беше исчезната – ова се деталите

1551

Студентката на Економскиот факултет во Скопје, Енкеледа Чела, државјанка на Албанија, која вчера беше пријавена за исчезната е пронајдена жива, потврдија за Фокус од МВР.

За кратко се очекуваат подетални информации од Министерството за внатрешни работи.

Енкеледа Чела од Албанија која во Скопје студирала на Економскиот факултет беше пријавена за исчезната од нејзините пријатели, откако во петокот вечерта и се изгубила секаква трага.ц

ПретходнаСепак успеа: Папата Франциск во количка пристигна на Велигденското бдение
СледнаИнтерпол активираше жолт аларм за Данка Илиќ по која се трага веќе шести ден