ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Со априлија паднал на коловозот и удрил во столб – Тешка несреќа...

Со априлија паднал на коловозот и удрил во столб – Тешка несреќа на “Теодосиј Гологанов”

553

На 29.03.2024 во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Теодосиј Гологанов“ во Скопје малолетник од Скопје кој управувал мопед „априлиа“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и удрил во бетонски столб.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПретходнаВИДЕО: Најнови вести од Србија – Полициски хеликоптери кружат над местото каде исчезна двегодишната Данка
СледнаТешко повредена скопјанка во автобус на ЈСП