ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Девојка од Свети Николе тешко повредена во Скопје – во нејзиниот велосипед...

Девојка од Свети Николе тешко повредена во Скопје – во нејзиниот велосипед удрил автомобил

219

МВР информира дека вчера во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. „Македонија“ и бул. „Св.Кирил и Методиј“ патничко возило „тигуан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(51) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Х.П.(33) од Свети Николе.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ПретходнаИзраел уби десетици во воздушни напади низ Појасот Газа
СледнаСЕ ПРЕТЕРА: Искршени прозорците на манастирот „Свети Атанасиј“ на Тетовското кале