ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Уапсен е полицаец кој споделувал информации од истрагата за исчезнатата Данка (2)

Уапсен е полицаец кој споделувал информации од истрагата за исчезнатата Данка (2)

865

Полицаец од полициската управа во Бор е уапсен поради давање информации за исчезнатата Данка Илиќ (2), соопштија за „Телеграф.рс“.

Не се знае кому дал информации од истрагата.

Тој не го поминал полиграфот.

На осомничениот му е одреден притвор до 48 часа.

Данка Илиќ исчезнала на 26 март годинава, а нејзината мајка го пријавила исчезнувањето во 13 часот и 45 минути.

Данка се уште не е пронајдена, а МУП бара да не се шират лажни информации.

Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче, се уште е во полиција во Бор, објави Телеграф.

ПретходнаПосебен режим на сообраќај во недела во Скопје
СледнаТренчевска: Во фокусот на СДСМ се пензионерите, просечна пензија од 30.000 денари до 2028 година