ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) УЖАС: Родителите на Данка повторно во полиција, се прекопува во близина...

(ВИДЕО) УЖАС: Родителите на Данка повторно во полиција, се прекопува во близина на куќата

666

Родителите на исчезнатата Данка Илиќ денеска во текот на денот се приведени во полиција за да го продолжат распитот кој вчера започна во полициската станица во Бор во врска со исчезнувањето на нивната двегодишна ќерка, која беше изгубена пред речиси 48 часа во Бањско поле кај Бор.

Како што дознава „Блиц“, мајката и таткото на исчезнатата Данка Илиќ биле сослушани за околностите на исчезнувањето на нивната ќерка.

– Полицијата го проверува приватниот живот и контактите на членовите на семејството на исчезнатата Данка Илиќ. Не исклучуваат ниту една можност додека се детално не се испита – вели изворот на „Блиц“.

Пред ливадата каде исчезна девојчето Данка Илиќ (2) пред 47 часа во Бањско поле кај Бор, пристигнал багер, комбајн за полицијата да го расчисти имотот полн со дрва и грмушки. Како што дознава „Блиц“, тие бараат какви било материјални индиции кои би помогнале во пронаоѓањето на девојчето и откривање на сите околности на нејзиното исчезнување.

Во исто време, припадници на МУП повторно вршат увид на шахтите и јамите во споменатата населба. Сето тоа со цел да се најдат материјални докази кои ќе помогнат во пронаоѓањето на Данка.

По 27-часовна потрага во месноста Бањско поле кај Бор, полицијата вчера попладне ја прекина теренската потрага по исчезнатиот Данко Илиќ (2).

Претходна(ВИДЕО) Тасев: Дали Македонија ги почна преговорите со ЕУ или власта не лаже?
СледнаЕК бара Македонија да врати над 2 милиони евра потрошени за измами!