ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Свечена владина седница по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО

Свечена владина седница по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО

12

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат Џафери на 26.03.2024 година (вторник) со почеток во 11:30 часот ќе претседава на свечената седница на Владата по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО.

Седницата може да ја проследите на следниот линк.

ПретходнаХАОС: Голем мост во Балтимор се урна по удар на брод, на него имало автомобили
СледнаМеџити: Куќата на Османи беше изградена на диво, јас му ја легализирав додека бев градоначалник