ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Младите лекари излегуваат на протест, бараат достоинствени плати

Младите лекари излегуваат на протест, бараат достоинствени плати

42

Младите лекари излегуваат на протест, пред Министерството за здравство, каде ќе бараат достоинствени плати.

Нашите помлади колеги решија повеќе да не молчат и јавно преку протест да го изразат својот револт од односот на здравствените власти кон нив.

Асоцијација на специјализанти и млади лекари-АСМЛ во целост го поддржува протестот на младите колеги и АПЕЛИРА до секој оној колега кој сака подобар статус да дојде и излезе на овој протест!“, велат од Асоцијација на специјализанти и млади лекари-АСМЛ.

ПретходнаНајстудено во Берово, најтопло во Дојран
СледнаДУИ гледа со загриженост на победата на Путин и поддршката што ја доби на гласањето во Македонија