ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ИНЦИДЕНТ ВО САРАЈ: Двапати пукал кон соселанецот и го промашил

ИНЦИДЕНТ ВО САРАЈ: Двапати пукал кон соселанецот и го промашил

78

Жител на Сарај двапати пукал кон соселанецот и го промашил.

Ј.М.(60) од ова скопско село, вчера пријавил дека по претходни недоразбирања, И.Љ. (36) од истото село физички го нападнал. Тој потоа со огнено оружје испукал два куршуми кон него, но не го погодил. Полицијата работи на расчистување на случајот.

ПретходнаСтудентите на ФИНКИ излегуваат на протести
СледнаСолзи во студиото: Емотивната исповед на Горан во која чука срцето на друг млад човек