ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ВОНРЕДНО: Ако денес патувате кон Бугарија – еве што да очекувате на...

ВОНРЕДНО: Ако денес патувате кон Бугарија – еве што да очекувате на патот

29

Се известуваат сите учесници во сообраќајот дека на магистралниот пат А2 Крива Паланка – г.п. Деве Баир поради работи на патот и позачестени одрони крајно внимателно да управуваат со возилата за своја и општа безбедност.

На одредени места е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Претходна(ВИДЕО) Град во Словачка прогласи вонредна состојба: Мечка напаѓа луѓе на улица
СледнаПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Студот се враќа