ПОЧЕТНА СВЕТ (Видео) Еди Рама оттурна новинарка, не му се допадна прашањето што му...

(Видео) Еди Рама оттурна новинарка, не му се допадна прашањето што му го постави

81

Албанскиот премиер Еди Рама за време на прес-конференцијата ја оттурна новинарката бидејќи, според локалните медиуми, не му се допаднало прашањето што таа му го поставила.

Како што пренесува „Газета 10“, Еди Рама ја турнал репортерката на телевизијата СИРИ откога таа му поставила прашање.

Наводно новинароката го прашала премиерот „зошто парите на албанските даночни обврзници одат во новото пристаниште, а во сегашното пристаниште Драч се продаваат станови на приватни инвеститори“.

По тоа, дошло до физички контакт, а сè се случило додека бил опкружен со новинарски екипи.

„Ве молам, не допирајте ме повеќе“, рекла новинарката додека Рама си заминувал по инцидентот, пренесува „Блиц“.

„Ве молам, не допирајте ме повеќе“, рекла новинарката додека Рама си заминувал по инцидентот, пренесува „Блиц“.

ПретходнаПотпишани барањата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани
СледнаЦрната листа на САД не е пречка Стевчо Јакимовски да биде претседателски кандидат