ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Директорката на Токсикологија не знае македонски и доаѓа на работа со татко...

Директорката на Токсикологија не знае македонски и доаѓа на работа со татко ѝ

28

Новоназначената економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Илјази не знае македонски јазик, па кога мора да соработува со колегите, преведувачи ѝ се двете секретарки вработени во оваа клиника, јавува МКД.мк повикувајќи се на свои извори во клиниката.

Според нивните информации, директорката често на работа доаѓала со својот татко кој бил како нејзино обезбедување.

Таа била назначена за директорка во февруари годинава откако претходно се движела низ кабинети во општина Тетово и Министерството за култура. Има завршено економски факултет на Универзитетот во Тетово.

ПретходнаБајден: Само еден претседателски кандидат е ментално неспособен, тоа не сум јас
Следна„Тепачите“ како херои пречекани во Истанбул: Крвта на мојот дрес е за честа на Фенер (ВИДЕО)