ПОЧЕТНА СВЕТ Нов, посилен земјотрес во Црна Гора, се тресеше и Босна и Херцеговина

Нов, посилен земјотрес во Црна Гора, се тресеше и Босна и Херцеговина

344

Нов земјотрес ја погоди Црна Гора, а како што јавува ЕМСЦ, бил со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил во Горње Среједе кај Никшиќ.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 6 километри.

Земјотрес со јачина од 3,0 степени според Рихтеровата скала ја погоди и Босна и Херцеговина, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

ПретходнаПутин го спомена Навални: „Тажно е кога некој ќе умре“
СледнаНишто од дербито – Барса го разнесе Атлетико среде Мадрид