ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ВОНРЕДНО: Се трага по малолетник од Тетово, заминало во училиште и не...

ВОНРЕДНО: Се трага по малолетник од Тетово, заминало во училиште и не се вратило дома

114

На 16.03.2024 во 00.10 часот во СВР Тетово, В.С.(68) од Тетово пријавил дека на 15.03.2024 неговиот внук Ф.Б.(17), лице со здравствени проблеми, заминал на училиште и не се вратил дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПретходнаИзвршија филмски грабеж – МВР откри што им следува сега
СледнаМНОГУ ВАЖНА ВЕСТ ЗА СИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ – еве кој и колкаво зголемување ќе добие на своето конто