ПОЧЕТНА СВЕТ Најмалку 39 повредени во торнадо во САД

Најмалку 39 повредени во торнадо во САД

77

Најмалку 39 лица се повредени, од кои неколку потешко, а повеќе куќи се оштетени и уништени кога торнадо ги погоди американските сојузни држави Индијана, Охајо и Арканзас, соопштија официјални претставници.

Тие посочија дека полицијата помагала во напорите за пребарување и спасување во градот Винчестер во Индијана, објави Ен-Би-Си Њуз.

Началникот на полицијата на Индијана, Даг Картер на прес-конференција рече дека некои куќи во Винчестер се срамнети со земја.

ПретходнаМаричиќ: Нема силен европски блок без СДСМ, граѓаните знаат дека ВМРО ДПМНЕ нема план за европските интеграции
СледнаКулемзин: Три деца погинаа во украински напад врз Доњецк