ПОЧЕТНА СВЕТ УЖАСОТ продолжува: Нов земјотрес во Црна Гора

УЖАСОТ продолжува: Нов земјотрес во Црна Гора

73

Уште еден земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора.

Како што пренесува EMSC, земјотресот е регистриран во 12.48 часот по локално време на длабочина од девет километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри од Плужине.

ПретходнаОд куќата на Ражнатовиќ пристигнуваат не толку среќни вести: Се огласи Вељко…
СледнаТошковски му врати на Џафери за поништените одлуки – Ај што сте неинформирани, па уште сте и дрски