ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Силувано малолетно девојче во Крива Паланка, случајот го пријавила мајката

Силувано малолетно девојче во Крива Паланка, случајот го пријавила мајката

363

Триесет и двегодишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, објави МВР во дневниот билтен.

Засега нема информации за годините на штипјанецот, ниту детали за возраста на детето.

ПретходнаИсчезна 16-годишно дете од Скопје
СледнаУправата со одговор до Јакимовски – ЕВЕ што му порачаа