ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА на празникот 8-ми март во Македонија: Има загинати – има...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА на празникот 8-ми март во Македонија: Има загинати – има и приведени

7455

Двајца мажи на 32 и 21 годишна возраст се приведени откако жена утрово паднала од трет кат на зграда во Охрид.

„Денеска во 11.10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека од трети кат на зграда на улицата „Карпош Војвода” во Охрид, паднала жена која потоа со возило на Итната медицинска помош е пренесена во болницата „Св.Еразмо” во Охрид.

Во врска со настанот, во 11.45 часот, на улицата „Јане Сандански” во Охрид, лишени од слобода се А.Д.(32) и Е.М.(21) двајцата од Охрид. На местото на настанот, увид вршат Јавен обвинител и полициски екипи и се преземаат мери за целосно расветлување на настанот“, информираат од СВР Охрид.

ПретходнаВики Среброва се прости од својата другарка (и колешка) Атина Апостолова: Легендите никогаш не умираат
СледнаДеца невакцинирани за Ди -Те- Пер од понеделник нема да се примаат во градинките