ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Девојка од Петровец била истепана во Аеродром

Девојка од Петровец била истепана во Аеродром

230

Денеска во 1.45 часот во СВР Скопје, Д.С.(33) од скопското село Петровец, пријавила дека околу 00.15 часот на подрачјето на Аеродром била физички нападната од М.Ц., кој употребил и тврд предмет.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаШеваљ Муареми во Дубаи – МВР распиша потерница и бара негова екстрадиција
СледнаМакедонците ќе можат да работат во Србија и Албанија без работна дозвола