ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Странски државјанин пронајден мртов во Кисела Вода

Странски државјанин пронајден мртов во Кисела Вода

249

На 02.03.2024 во 11.20 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во сместувачки објект на подрачје на Кисела Вода бил пронајден починат Д.Х.(43) од Република Србија.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПретходнаМедведев: Прислушкуваниот разговор покажува дека Германија се подготвува за војна со Русија
СледнаОткако Мицкоски ги нарече измеќари, Ванковска и Јакимовски му вратија