ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) За 4 часа, од 8 до 12 собрани 15 илјади потписи...

(ФОТО) За 4 часа, од 8 до 12 собрани 15 илјади потписи за Гордана Силјановска Давкова

317

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи за потврда на кандидатурата.

Силјановска Давкова вчера беше и официјално избрана за кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, откако доби 444 делегатски гласа на Конвенцијата на најголемата опозициска партија.

ПретходнаРеал тешко оштетен: Судијата свирна крај една секунда пред Белингам да даде гол! (ВИДЕО)
СледнаМицкоски: Улогата на Ванковска и Јакимовски на изборите е да го ослабнат потенцијалот на Силјановска-Давкова