ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Во битолската болница се степле лекарки, двете психијатарки

Во битолската болница се степле лекарки, двете психијатарки

1422

Докторка од одделението за психијатрија при Клиничката болница Битола вчера нападнала колешка, исто така специјалист психијатар.

На 1 март во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И. (49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопшти СВР Битола.

ПретходнаДесет лица приведени во голема полициска акција за дрога низ Македонија
СледнаПетмина со граѓанска поддршка и двајца со партиска се сигурни учесници на стартот од претседателската трка на 24 април