ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Познат идентитетот на загинатиот – Детали за трагичната сообраќајка која што синоќа...

Познат идентитетот на загинатиот – Детали за трагичната сообраќајка која што синоќа ја потресе Македонија

1511

На 01.03.2024 во 18.20 часот во полициската станица Кичево, пријавено е дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај селото Колари, патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(46) од Скопје, излетало од коловозот.

Притоа, тој од здобиените повреди починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, констатирани во болницата во Кичево.

ПретходнаНе пријавил дека мајка му починала и ги користел нејзините пари, скопјанец доби кривична пријава
СледнаСтружанец нападнал медицинска сестра оти му рекла да ја изгасне цигарата – ја удрил со нога во стомакот