ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Газда на гостиварски угостителски објект фатен со кокаин и марихуана

Газда на гостиварски угостителски објект фатен со кокаин и марихуана

360

Полицијата ноќеска во 01.45 часот go првела 34-годишниот (Б.Ѓ.), сопственик на угостителски објект откако во обејктот и во помошните простории пронашла кокаин, марихуана, дигитална вага и повеќе предмети со остатоци од кокаин.

– Б.Ѓ. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Министерството за внатрешни работи.

ПретходнаСе стресе БиХ: Земјотрес ги разбуди жителите на Билеќа, почувствуван и во Хрватска
СледнаВо Белград ќе има нови избори