ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

664

Во прекин е сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар во двата правци, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Прекинот, како што информираат оттаму, е поради сообраќајна несреќа.

ПретходнаГерманската влада ја зголемува хуманитарната помош за Газа за 20 милиони евра
СледнаДрама во судницата, каде бил таткото на убиецот Коста: Она што го изјавил дополнително ги ШОКРИАШЕ сите – имајте почит