ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Познати нови детали за убиството со нож на малолетник во Прилеп –...

Познати нови детали за убиството со нож на малолетник во Прилеп – еве што точно се случило

4385

По расправија помеѓу група на млади луѓе, следела прво физичка пресметка, а потоа со повеќе убоди од нож избодено е момче од населеното место Сенокос, општина Долнени, пишува Маркукуле.

Според првичните информации, момчето (А.Д.) е на возраст од околу 15-16 години.

Несреќниот настан се случил пред деветтокатницата во строгиот центар на Прилеп, по што момчето се обидело да побегне од напаѓачите. Очевидци тврдат дека тоа стигнало до поранешниот хотел “Скопје”, каде паднало и починало.

Засега не се познати сторителите на овој грозен чин, ниту и причините кои претходеле на трагичниот настан.

ПретходнаХорор вечерва во Македонија: Свирепо убиство вечерва во Прилеп, младо момче избодено до смрт
СледнаМНР најостро го осудува нападот во Газа