ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР МАКЕДОНИЈА: Маж ќе одговара кривично оти ја претепал својата сопруга

МАКЕДОНИЈА: Маж ќе одговара кривично оти ја претепал својата сопруга

294

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против В.Л.(42) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ во врска со семејно насилство.

На 27.02.2024 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга и ѝ нанел повреди.

Повеќе детали во текот на денот.

ПретходнаХоландија спремна да испрати војници во Украина – дали и други држави на НАТО ќе го следат примерот?
СледнаНе пријавил дека мајка му починала и ги користел нејзините пари, скопјанец доби кривична пријава