ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Уште една хорор вест ја потресе Македонија: Малолетник од Скопје е осомничен...

Уште една хорор вест ја потресе Македонија: Малолетник од Скопје е осомничен за обид за убиство – еве што направил

2291

СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 27.12.2023 на паркинг простор на подрачје на Чаир, пријавениот со остар предмет нанел тешка телесна повреда на друг малолетник.

ПретходнаПутин: Западот нѐ води кон нуклеарен конфликт, а тоа значи уништување на цивилизацијата
СледнаТрагедија ја потресе источна Македонија: Починато лице пронајдено во куќа – телото веднаш предадено на обдукција