ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Земјотрес почувствуван во Македонија – ова се деталите

Земјотрес почувствуван во Македонија – ова се деталите

568

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23 часот и 37 минути во југозападниот дел од земјава, во Дебар и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил на 127 километри југозападно од Скопје, во соседна Република Албанија, со Рихтерова локална магнитуда ML3.2..

ПретходнаНовиот газда го сака Зидан во Манчестер Јунајтед
СледнаИнститут Арбен Џафери: Ништо од транспарентноста на Бујар Османи, ги крие своите трошоци како министер