ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Пожар во затворот во Битола, има и повредени!

Пожар во затворот во Битола, има и повредени!

220

На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола.

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

ПретходнаГолем шок за цела Европа: Русија ќе го забрани извозот на бензинот на шест месеци
СледнаМитрески за продолжување на пасошите: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон