ПОЧЕТНА ЕКОНОМИЈА На толку лоши, конечно и една убава вест: РКЕ со одлука –...

На толку лоши, конечно и една убава вест: РКЕ со одлука – Поевтинуваат горивата!

463

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,00 ден/лит.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за 1,50 ден/лит.

Од 27.2.2024 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 76,00 (денари/литар)

ПретходнаВелешани повторно ТОП тема во Америка: Има нов начин на кој заработуваат преку Трамп – еве како
СледнаОсмани најблизу до потребните 10 000 потписи, по него се Димитриевски, Ванковска и Јакимовски