ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Левица почна на пазар да собира потписи за Ванковска, луѓето не се...

Левица почна на пазар да собира потписи за Ванковска, луѓето не се потпишуваат, пренесе Курир

570

Слабата поддршка резултираше со чекор на партијата потписи да се собираат и на пазарот во Куманово, но интерес од граѓаните нема, пишува Курир.

Професорката Билјана Ванковска е кандидат за претседател од Левица.

Собирањето на потписи за листи започна во петокот, а според официјалните информации од Државната изборна комисија, заклучно со 20 часот вчера Ванковска има собрано помалку од 3.000 потписи од граѓани.

Слабата поддршка резултираше со чекор на партијата потписи да се собираат и на пазарот во Куманово, но интерес од граѓаните нема.

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, пак на социјалните мрежи повикува на потписи и потенцира дека попладне повторно ќе потсети за истото.

ПретходнаБалканот го потресе страотна вест: Убиен млад фудбалер
СледнаГолема тага вечерва во Македонија – почина еден од најпознатите бизнисмен