ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Џабе се сликавте навреме за нов пасош: Еве кои граѓани први ќе...

Џабе се сликавте навреме за нов пасош: Еве кои граѓани први ќе дојдат на ред

4007

Граѓаните кои имаат термин за издавање пасош по итна постапка и лицата со медицинска потврда наскоро ќе добијат нови патни исправи. Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски информира дека до нив стигнале 20 илјади обрасци.

Тоа значи дека во наредниот период пасош ќе има само оној што платил и три пати поскапо, останатите ќе чекаат.

Техничкиот министер решението за хаосот го гледа во Парламентот, бара пратениците да го изгласаат Законот за патните исправи кој е поднесен, како што помина и тој за возачките дозволи.

ПретходнаНи трага, ни глас од 18-годишно девојче од Лабуништа – таткото моли за помош
СледнаБрат му почина: Руското Министерство за внатрешни работи распиша потерница по братот на Алексеј Навални