ПОЧЕТНА СВЕТ Лелек и плач – Тројца млади загинаа, други двајца се тешко повредени:...

Лелек и плач – Тројца млади загинаа, други двајца се тешко повредени: Страотна сообраќајка го потресе цел регионво Црна Гора

3412

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на главниот пат Бар – Улцин во Црна Гора. Според првите информации на порталот Приморски, две млади лица загинале на местото на несреќата, а третото во болницата во Бар. Во несреќата уште две лица се тешко повредени.

Полицијата потврди дека во несреќата загинал Д.М.(21) од Улцињ Б.Б. (20) од Бар и Н.Д. (18) од Рожај. Судирот на два автомобили се случил околу 40 минути по полноќ, соопшти полицијата.

„Во болницата во Бар се донесени тројца пациенти кои се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода. Едно лице, за жал, почина при прием. Во нашата здравствена установа се укажани две лица. Тие се во стабилна состојба. Поради природата на повредите, пациентите ќе бидат препратени во Клиничкиот центар на Црна Гора“, изјави за Приморски портал д-р Раде Станисављевиќ, дежурен лекар во Општата болница во Бар.

Според полицијата, во судирот учествувале автомобил „ауди А3“ со улцински регистерски таблички и „сеат“ со шипка. Причината за несреќата се уште не е позната и треба да се утврди со полициска истрага.

ПретходнаБОЛЕСНИК: Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука
СледнаОперирале низ истокот на Македонија: Уапсени тројца малолетници во Кочани, осомничени за над 30 тешки кражби