ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ОВА никој не го очекуваше – УХМР со важна вест: Подгответе се...

ОВА никој не го очекуваше – УХМР со важна вест: Подгответе се за голема промена на времето

2496

Долж Повардарието наместа утре повремено ќе засилува северен ветер. Од почетокот на неделата облачноста ќе се зголеми и во вторник ќе има појава на врнежи дожд.

Во деновите потоа ќе има слаби услови за појава на краткотраен дожд, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Минималните температури утре ќе изнесува до – 3 степени, а максималните до 19. Слични температури УХМР прогнозира и за следната недела, утринските до – 5, а дневните до 17.

ПретходнаСитуацијата од момент во момент е се поопасна: Само за 24 часа – во Скопје регистрирани седум нови случаи на голема кашлица
СледнаДевојката што загина во несреќата кај Кочани се верила претходниот ден, во нив удрил несовесен возач – очевидец раскажа траотни детали