ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Физички инцидент во скопско, ова се деталите од МВР

Физички инцидент во скопско, ова се деталите од МВР

215

Физички инцидент во скопско меѓу две млади лица.

– На 13.02.2024 во СВР Скопје, М.А.(22) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 00.10 часот на место викано „Копач“ физички бил нападнат од Б.Ц.(20) од село Студеничани и А.А.(20) од село Гумалево, скопско, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПретходнаАлбанија повторно дозволи игри на среќа – еве зошто
СледнаСитуацијата од момент во момент е се поопасна: Само за 24 часа – во Скопје регистрирани седум нови случаи на голема кашлица