ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА „Дојде времето државата да има претседател Албанец, не технички туку вистински“, вели...

„Дојде времето државата да има претседател Албанец, не технички туку вистински“, вели Таравари

133

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари ја објави својата кандидатура за претседател на државата.

„По предлог на Претседателството на Алијанса за Албанците и со поддршка од Европскиот сојуз за промени денеска се претставувам како кандидат за претседател на државата. Привилегија е да имам поддршка од толку многу фактори, одговорност е да се биде нивен избраник и нивен доверлив човек“, рече Таравари.

Тој порача дека дошло времето државата да има претседател Албанец.

„Не технички туку вистински“, порача Таравари

ПретходнаПозната причината за смртта на Марија, ќерката на Владимир Талевски – погребот ќе биде денес
СледнаУште една лоша вест од патиштата на истокот од државата: Младо момче излета со автомобилот – тешко повредено