ПОЧЕТНА ЗАБАВА “Ист Гејт Мол“ повторно е отворен за посетители по пожарот, но без...

“Ист Гејт Мол“ повторно е отворен за посетители по пожарот, но без еден дел

123

Трговскиот Центар Ист Гејт Мол продолжи со работа од 13 часот.

Затворен останува делот за брза храна кој ќе биде затворен за посетители и деловна дејност.

Пожарот избувна утрово во 9.35 часот во делот кај рестораните во трговскиот центар, пришто запален бил еден од вентилациските канали, а вработените и посетителите беа евакирани.

Повредени лица нема, а причинета е материјална штета, која дополнително ќе се утврдува.

Претходна71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка меѓу две возила во Скопје
СледнаГолема трагедија кај Стража, најмалку едно лице загина, повеќемина се повредени