ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Веста брзо се прошири: На Бит Пазар нападнат полицаец – ова се...

Веста брзо се прошири: На Бит Пазар нападнат полицаец – ова се деталите

526

Полициски службеник вчера бил физички нападнат на подрачјето на Бит Пазар од М.Т. (34) кој бил приведуван.

„Вчера во 16.30 часот на подрачје на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода М.Т.(34) од Скопје затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, соопшти МВР.

ПретходнаКој си е како нив: Овие граѓани утре на своите сметки добиваат уште една плата – позната и причината
СледнаМакедонија: Снаа истепала свекрва – сите коментираат едно нешто