ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нов случај на ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО: Девојчиња истепале врсничка во Аеродром

Нов случај на ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО: Девојчиња истепале врсничка во Аеродром

109

Девојчиња истепале врсничка во Аеродром.

Насилство се одвивало во петокот во трговски центар во скопската населба. Случајот во полицијата го пријавила мајката на девојчето. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ОЈО започна постапка за нападот врз 15 годишното девојче кој се случи во петокот во центарот на Скопје, а снимка од тепачката се појави во јавност.

„Јавен обвинител од Одделението за малолетни сторители на кривични дела при Основното јавно обвинителство Скопје е известен за настанот. Дадени се насоки за постапување’, велат од Обвинителството.

Додека девојчињата тепаат врсничка, другите гледаат сеир.

ПретходнаВозачките дозволи ќе важат уште десет месеци до крајот на годината
СледнаЈутјуберот Лазаров: Сложни успеавме луѓе, возачките ќе траат до крајот на годината – браво се изборивме за ова