ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Вонредна ситуација вечерва во Македонија – Опасен пожар на голема територија,...

(ВИДЕО) Вонредна ситуација вечерва во Македонија – Опасен пожар на голема територија, ова се деталите од лице место

1856

Сува и нискостеблеста шума вечерва гори околу врвот на планината Жеден, објави Курир.

Фотографијата и видеото се направени во близина на пожарот, од страна на Кучково.

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов изјавил дека поради непристапниот терен скопската БППЗ не можела да интервенира и доколку утре наутро има горење, ќе се ангажираат воздухоплови.

ПретходнаТаравари: Mожете да ме убиете, но промените почнаа и ништо не може да ги спречи
СледнаБОМБА ВЕСТ: Близок човек на Таравари му го подметнал куршумот – ова се деталите