ПОЧЕТНА СВЕТ Бајден само што се огласи: Нашиот одговор почна – тие што го...

Бајден само што се огласи: Нашиот одговор почна – тие што го сторија тоа, се соочуваат

208

Нашиот одговор почна, порача американскиот претседател Џо Бајден по синоќешните напади на САД врз проирански цели во Ирак и во Сирија кои доаѓаат по една недела од убиството на тројца американски војници во Јордан.

„Реакцијата ќе продолжи во место и време кои ние ќе ги избереме. Денеска попладне, според моите наредби, американските воени сили мети на објекти во Ирак и во Сирија кои Корпусот на иранската револуционерна гарда и милициите кои таа ги поддржува ги користат за напад врз силите на САД. Ние не бараме конфликт на Блискиот Исток или било каде на друго место во светот. Но, нека знаат сите оние кои сакаат да ни нанесат штета – ако наштетите на Америкцните, ние ќе одговориме“, порача Бајден.

Бонус видео: Почина најубавата жена на Боливуд, имаше само 32 години..

ПретходнаУдарни вести од МВР вечерва: Две девојки пријавени за исчезнати – ова се деталите
СледнаТажната вест брзо се прошири: Се огласи и самиот Пере од групата „Нокаут“ – ја потврди загубата во својата фамилија