ПОЧЕТНА СВЕТ ВИДЕО кое има вознемирувачки снимки: Авион се урна врз куќа – Има...

ВИДЕО кое има вознемирувачки снимки: Авион се урна врз куќа – Има загинати, а избил голем пожар кој дополнително направи проблеми во Флорида

345

Авионот Beechraft Bonanza V35 се урна во населбата во четвртокот вечерта, а веднаш избувнал огромен пожар.

Несреќата се случила околу 19 часот во реонот на Бејсајд Естејт, каде има голем подвижен парк за домови. Се уште не е познат точниот број на загинати.

По падот на авионот куќите се запалиле, јавува CBS.

Пронајдени се остатоците од авионот, а пожарникарите потврдија дека неколку луѓе загинале во авионот и во куќата каде што се урнал авионот.

„Можам да потврдам дека неколку лица загинаа од авионот и во мобилниот дом. Работиме да се осигураме дека нема повеќе штета или повредени, а засега имаме ограничени информации“, изјави шефот на противпожарната служба Скот Елерс.

ПретходнаВо овие ТРИ града во Македонија ВРИЕ од грип – има голем број заболени
СледнаМОРА да ги пормените: Познато до треба да ги ставите налепници „NMK“