ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА МОРА да ги пормените: Познато до треба да ги ставите налепници „NMK“

МОРА да ги пормените: Познато до треба да ги ставите налепници „NMK“

375

Сопствениците на возила, заклучно со 12 февруари годинава мора да извршат промена на ознаката „МК“ на регистарските таблички со новата ознака „NMK“. Налепниците со новата ознака „НМК“ ќе чинат најмногу 50 денари, а ќе можат да се набават во станиците за технички преглед.

Обврската за користење на кодот „NMK“ на регистарските таблички е од Преспанскиот договор.

ПретходнаВИДЕО кое има вознемирувачки снимки: Авион се урна врз куќа – Има загинати, а избил голем пожар кој дополнително направи проблеми во Флорида
СледнаГолем успех сподели министерот Меџити: Над 61.000 граѓани вакцинирани против сезонски грип