ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ударни вести од МВР вечерва: Две девојки пријавени за исчезнати – ова...

Ударни вести од МВР вечерва: Две девојки пријавени за исчезнати – ова се деталите

763

Две пријави за исчезнати лица пристигнале вчера до полицијата.

– На 01.02.2024 во 21.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.Т.(48) од с.Волково, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.Т.(14), која и претходно се оддалечувала и била враќана, а има и здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопшти полицијата.

– На 01.02.2024 во 16.00 часот во Полициската станица Гази Баба, С.М.(48) од с.Сингелиќ, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Р.М.(14), за која се сомнева дека е со машко лице. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, известија од МВР за другиот случај.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

ПретходнаТрагедија во Аеродром: Пронајдена почината жена
СледнаБајден само што се огласи: Нашиот одговор почна – тие што го сторија тоа, се соочуваат