ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Лоша е веста која се прошири во Македонија: Почина 20-годишна девојка, позната...

Лоша е веста која се прошири во Македонија: Почина 20-годишна девојка, позната и причината

7064

Дваесетгодишна девојка почина од грип на Клиниката за инфективни болести во Скопје, ја потврдуваат информацијата од Министерството за здравство.

Ова е седми смртен случај од почетокот на сезоната на грип.

Девојката најпрво била на Клиниката за хаматологија, по што била префрлена на Инфективната клиника каде и починала.

Повеќе детали за овој случај се најавуваат за денеска.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

ПретходнаГНЕВ од јавноста: Како е можно да се разреши директорка за време на техничка Влада?
СледнаВрие од полиција на Онкологија – познато е што се случува во моментот таму