ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) И тоа го дочека Македонија: Во детски пакетчиња во Берово се...

(ВИДЕО) И тоа го дочека Македонија: Во детски пакетчиња во Берово се делел чипкаст долен веш

165

На социјалните мрежи се појавија фотографии и видео, кои се направени во еден од најубавите градови во Македонија – Берово.

Како што тврдат авторите на фотографиите, кои се објавени од повеќе членови од политичка партија, но и граѓани во коментари, на дечињата им биле поделени пакетчиња за Нова година.

Се тоа би било во ред, додека не се погледне што има внатре. Долен чипкаст веш! И многу други работи.

Повеќе погледнете во видеото:

ПретходнаБРОИМЕ: Колкумина во Владата се патриоти според мерилата на Пендаровски?
Следна(ФОТО) Мора да го видите ова: Откако сите се смееа за првата елка во Скопје – сега има нешто ново