ПОЧЕТНА СВЕТ Пукање во Сараево: Полицијата на терен

Пукање во Сараево: Полицијата на терен

123

На шеталиштето Вилсон во Сараево денес во попладневните часови се случило пукање, јавува Аваз.

„Имаме информации дека е употребено огнено оружје околу 16 часот и 50 минути“, изјави за порталот „Аваза“ Мерсиха Новалиќ, портпарол на МУП на Кантон Сараево. На шеталиштето Вилсон во Сараево денес во попладневните часови се случило пукање, јавува Аваз.

„Имаме информации дека е употребено огнено оружје околу 16 часот и 50 минути“, изјави за порталот „Аваза“ Мерсиха Новалиќ, портпарол на МУП на Кантон Сараево.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

ПретходнаМеџити: Јас ќе бидам вицепремиер и министер за екологија, а Таравари министер за здравство
СледнаЗошто пропадна вчерашниот конгрес на СДСМ, кои делегати не дошле на него