ПОЧЕТНА СВЕТ Се урна дел од зграда на Мајорка – две лица загинаа, 12...

Се урна дел од зграда на Мајорка – две лица загинаа, 12 се повредени

59

Две лица загинаа, а 12 се повредени откако се урна зграда во одморалиште во Мајорка, Шпанија.

Полицијата и пожарникарите се упатиле на местото на настанот каде што се урна таванот на клубот Медуза Бич во популарното место за одмор – Плаја де Палма.

Сликите од местото на настанот покажуваат голем број возила за итни случаи околу клубот, вклучително и неколку противпожарни возила.

ПретходнаНемаше средба Силјановска-Радев во Ватикан
СледнаДен на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј