ПОЧЕТНА СВЕТ (ФОТО) За прв пат од почетокот на војната, голем број пекари во...

(ФОТО) За прв пат од почетокот на војната, голем број пекари во градот Газа повторно отворени – утринава имаше долги редици

59

Нападот на Иран кон Изреал е веста која доцна синоќа го вознемири цел свет и го остави во искушение за наводна трета светска војна. Во моментот сето тоа е далеку, но многумина се претпазливи и велат дека од момент во момент ситуацијата може да се промени.

Изреал се одбрани од повеќе од 300 ракети и дронови од Иран, а сето тоа ги натера и да ги намалат или целосно да го стопираат нападот во Појасот Газа, каде утрово имаше поинакви сцени на улиците, во однос на она што можеше да се види од почетокот на војната.

Палестинските канали јавуваат дека за прв пат од почетокот на војната, голем број пекари во градот Газа се повторно отворени – утринава таму имаше долги редици.

Претходна12 години никаде го нема Ангел – киднаперите отслужија казна затвор и се преселија во Словенија
СледнаМВР добило известување дека Грујевски е приведен во Хрватска, но денеска е ослободен